خرما

خرمای کبکاب

خرمای کبکاب چیست

خرمای کبکاب از ارقام تر یا نیمه خشک خرما می باشد که در مناطق جنوبی ایران نظیر دشتستان ، خشت و بهبهان بعمل می آید خرمای کبکاب به عنوان یکی از مغذی ترین محصولات کشاورزی شناخته میشود و علی رغم مزایای فراوانی که دارد و بدلیل سطح زیر کشت وسیع و به طبع آن تولید بسیار زیاد این محصول ، از قیمتی به مراتب ارزانتر از سایر ارقام خرما برخوردار است
شکل و ظاهر خرمای کبکاب
رنگ این خرما قهوه ای تیره می باشد و شکلی کشیده و بيضي شکل دارد که طول تقریبی آن ۳ تا ۵ سانتی متر است . ميوه به وزن حدود ۱۵ گرم با بافت نيمه خشک و ضخامت پوسته در آنها ضخيم است. نسبت گوشت ميوه به هسته معادل ۹٫۲۵ است. هسته بيضي، باريک و کشيده، رنگ خاکستري، ميزان چسبندگي هسته به ميوه زياد است.

خواص درمانی خرمای کبکاب
خرمای کبکاب دارای طبعی گرم و سرشار ویتامین ، کربوهیدرات از آنتی اکسیدان است و بهمین دلیل خاصیت ضد سرطانی دارد . کسانی که مشکلات دیابتی دارند میتوانند از این محصول به عنوان جایگزینی برای قند و شکر استفاده کنند

id=”DanialAnchorLink”خرملی کبکاب شرکت آریا بوشهر

آهن موجود در خرمای کبکاب موجب افزایش مقاومت و رشد بدن می‌شود. همچنین این میوه رنگ موزون به پوست می‌دهد.روتئین موجود در خرمای کبکاب باعث افزایش توده‌ی عضلانی و قدرت بدنی می‌گردد و باعث سلامتی استخوان‌ها و کاهش میل به غذاهای متنوع می‌گردد.

کالری موجود در خرمـای کبکاب باعث جلوگیری از پیری زودرس می‌شود چون با مصرف این خرما فرایند نفوذ رادیکال‌ها به داخل بافت‌ها جلوگیری می‌شود.

مناطق کشت خرمـای کبکاب

استان های بوشهر،اهواز بیشترین سهم در تولید خرمای کبکاب و صادرات خرما را دارند. آب و هوای گرم و خشک این مناطق شرایط بسیار مناسبی را برای رشد بهترین نمونه خرمای کبکاب در این مناطق فراهم نموده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *